0216-460-19-63

Küçüksu Mah. Rasathane cad. Ömürtepe sok. no:31/A Küçüksu-Üsküdar/İstanbul

FOLLOW US ON INSTAGRAM
Top

Blog

NEDEN PERSONAL TRAINING VE PERSONAL TRAINING’İN FAYDALARI

Eğer kendi kendinize motive olmakta zorlanıyorsanız, profesyonel bir eğitmenle çalışmak çok doğru bir adımdır. Eğitmen için yapacağınız harcamayı gereksiz bir masraf olarak değil, iyi bir yatırım olarak düşünün; iyi bir eğitmen, antrenmana olan bakış açınızı değiştirerek çalışma isteğinizi arttıracaktır. Ayrıca sizi cesaretlendirerek enerji düzeyinizi ve dayanıklılığınızı yükseltip ihtiyacınız olan motivasyonu sağlayacaktır.

Fitness emek isteyen, ciddi bir spordur ve tüm sporlar gibi profesyonel bir eğitmenle yapılmalıdır. Bilinçsiz yapılan her hareket olumsuz sonuçlar doğurabileceğinden, özellikle yeni başlayanlar için, işini bilen bir personal trainer ile çalışmak çok önemlidir. Bir eğitmenle çalışmak, sağlığınız için yapacağınız en değerli yatırımdır. Birlikte çalışacağınız uzman bir eğitmen sizinle birebir ilgilenir, vücudunuzu analiz edip ihtiyacınıza göre bir program hazırlar.

Niçin Egzersiz Yapmalıyız?

Egzersiz yapmak kalp atışlarımızın hızlanmasını sağlayarak bedenimize daha fazla kan pompalanmasına yardımcı olur. Böylece vücudumuzdaki oksijen miktarı artmış olur. Ruh halimizin daha sağlıklı olmasını sağlayarak bedenimizde endorfin denilen mutluluk hormonunun salgılanmasına yardımcı olur. Bedenimizde artan oksijen Ph seviyemizi dengeler, kanser ve benzeri hastalıklardan da korunmamızı sağlar.

Egzersiz kişinin ihtiyacına göre yağ oranının düşürülmesine, kas kitlesinin arttırılmasına ve bedeni doğal duruşuna kavuşturarak günlük hayattaki hareketleri daha rahat gerçekleştirmesine imkan sağlar.

Sağlıklı bir beslenmenin yanında yapılan egzersiz insan bedeni için en uygun ve en sağlıklı kilo verme yöntemidir. Ayrıca egzersiz sayesinde yapılan kaslar ile sağlıklı bir şekilde kilo almak da mümkündür. Egzersiz hem kas kütlenizi arttırmanızı sağlar, hem de bedenimizin direncini arttırır. Egzersiz bedenimize elastikiyet kazandırır. Esnek bir vücut aynı zamanda sağlıklı bir vücut demektir. Vücut direncini arttırmanın en kolay yolu egzersiz yapmaktır. Egzersiz yapan kişilerin bedenleri de çevik olmaktadır. Egzersiz yapan kişiler, yapmayanlara göre çok daha sağlıklıdır çünkü düzenli egzersiz, bedenimizin toksinlerden arınmasına yardımcı olur.

1.Eğitmenle Çalışmak Motivasyonunuzu Arttırır

2.Eğitmen Kaytarmanıza Engel Olur

3.Eğitmen Size Uzman Desteği Sağlar

4.Sınırlarınızı Zorlar

5.Nerede İsterseniz Orada Çalışmanıza Olanak Sağlar

6.Motivasyonunuzu arttırır

7.En hızlı şekilde sizi sonuca ulaştırır.

Share
No Comments