0216-460-19-63

Küçüksu Mah. Rasathane cad. Ömürtepe sok. no:31/A Küçüksu-Üsküdar/İstanbul

FOLLOW US ON INSTAGRAM
Top

Kilo Verme

*Kilo verdikçe yaktığımız yağların çoğu verdiğimiz nefesle vücudu terk ediyor.Yani akciğerlerimiz bizim için kilo vermedeki en büyük boşaltım organımız.
*Yapılan hesaplamalara göre kilo verme esnasında %84’ü karbondioksite dönüşerek akciğerler aracılığıyla,geri kalan %16’sı da suya dönüşerek idrar,dışkı,ter, nefes,gözyaşı veya diğer beden sıvılarıyla vücuttan atılıyor.Bir örnekle anlatacak olursak, 10 kg yağ yakıldığında sürecin sonunda 8,4 kg karbondioksit ve 1,6 kg su açığa çıkıyor.
*Ancak bu, kilo vermek için bol bol nefes alıp vermek gerek anlamına gelmiyor.Bilim insanlarına göre düzenli egzersiz yapmak yine şart!Özellikle egzersiz sırasında nefes alıp vermemiz gerektiği burada geliyor.
!!Size haftada 10 kg verdirtecek diyetlerede değinmeden olmaz.Çünkü bu araştırmalar bunun imkansız olduğunu kanıtlıyor.Çünkü kaybedecebileceğimiz kilo miktarının gün bazında sınırı var.Bu sınır gün içerisinde ne kadar karbondioksiti nefes olarak verdiğimizle belirlenir.
🏁 KISACASI:
Kilo verme süreci sancılı olsa da fazla kilolardan kurtulmak için formülün kendisi aslında gayet basit:
Ya daha az karbonhidrat temelli yiyecekler tüketeceğiz ya da vücutta birikmiş fazla karbonu atmak için daha fazla EGZERSİZ yapacağız.💪🏼🥇🏆

No Comments